Almanya’da Avrupa Merkez Bankası’na protesto

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) yaklaşık 1,3 milyar avro harcadığı Frankfurt’taki yeni genel merkezinin resmi açılışı bugün gerçekleştiriliyor. Almanya’daki çatışmalardan kareler ANTİ-KAPİTALİST GRUPTAN ECB’Yİ PROTESTO ECB’nin kemer sıkma politikalarını ve yeni banka binasının yüksek maliyetini protesto etmesi beklenen kapitalizm karşıtı “Blockupy” hareketi bu sabah saatlerinden itibaren eylemlerine başladı. Sokaklara barikatlar kuran eylemciler polis arabaları başta olmak üzere […]

Yazar: Bilal - Tarih: 19 Mart 2015 10:57
Almanya’da Avrupa Merkez Bankası’na protesto

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) yaklaşık 1,3 milyar avro harcadığı Frankfurt’taki yeni genel merkezinin resmi açılışı bugün gerçekleştiriliyor.

Almanya’daki çatışmalardan kareler

ANTİ-KAPİTALİST GRUPTAN ECB’Yİ PROTESTO

ECB’nin kemer sıkma politikalarını ve yeni banka binasının yüksek maliyetini protesto etmesi beklenen kapitalizm karşıtı “Blockupy” hareketi bu sabah saatlerinden itibaren eylemlerine başladı.

Sokaklara barikatlar kuran eylemciler polis arabaları başta olmak üzere bir çok aracı ateşe verdi.

Almanya’da Avrupa Merkez Bankası’na protesto VİDEO

ALINAN ÖNLEMLER YETERSİZ KALDI

Günler öncesinden beklenen eylem için açılışta yaklaşık 10 bin polisin görev alacağı söylenmiş, şehir merkezine ve ECB binasına yakın sokaklar da kapatılmıştı.

Ancak birçok sivil toplum kuruluşu ve siyasi yapıların da destek verdiği eylemler dün akşamından itibaren başladı. Yakılan arabalar ve sokaklardaki görüntüler nedeniyle alınan önlemlerin işe yaramadığı görüldü.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Önlemlerin yetersiz kalmasının ardından büyüyen olaylar polis müdahalesiyle kontrol altına alındı. Çok sayıda kişiyi gözaltına alan Alman polisi, TOMA ve gazla müdahale etti.

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu 29 Temmuz 2015 Çarşamba Günü Çıkacak Microsoft, bugün yeni nesil işlet...
O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de! 2015’te telefon ...
İlginç İcat İlginç İcat Telefonu Şarj Eden Sırt Çantası Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek...
15 Yaşındaki Mucit 15 Yaşındaki Mucit Mersin’in Erdemli ilçesinde 15 yaşındaki ilkokul öğrencisi Faruk...
Bizi Takip Edin
Güncel Son Haber İletişim Güncel Son Haber Feed