Başbakan Davutoğlu’nun grup toplantısı konuşması

Başbakan Davutoğlu, AK Parti grup toplantısında konuştu. Konuşmasında Hacıbektaş’a yaptığı ziyaretinden bahseden Davutoğlu, CHP’nin rahatsız olduğunu dile getirdi. CHP RAHATSIZ OLDU “Bizim Hacıbektaş ziyaretimiz, Alevi vatandaşlarımızla kucaklaşmamız bazı partilerde rahatsızlığa sebebiyet verdi. CHP’nin açıkladığı pakette hep istemezük tavrı var: Din dersi kalksın, din ibaresi kalksın. Benim Hacıbektaş-ı Veli’de gördüğüm temel hususiyet İslam, kültür ve medeniyeti […]

Yazar: Bilal - Tarih: 11 Kasım 2014 17:53
Başbakan Davutoğlu’nun grup toplantısı konuşması

Başbakan Davutoğlu, AK Parti grup toplantısında konuştu. Konuşmasında Hacıbektaş’a yaptığı ziyaretinden bahseden Davutoğlu, CHP’nin rahatsız olduğunu dile getirdi.

CHP RAHATSIZ OLDU

“Bizim Hacıbektaş ziyaretimiz, Alevi vatandaşlarımızla kucaklaşmamız bazı partilerde rahatsızlığa sebebiyet verdi. CHP’nin açıkladığı pakette hep istemezük tavrı var: Din dersi kalksın, din ibaresi kalksın. Benim Hacıbektaş-ı Veli’de gördüğüm temel hususiyet İslam, kültür ve medeniyeti sembolleriyle olan irtibattır. Her gelen misafiri Hz.Ali gibi gören bir gelenekten bahsediyoruz.

12 İMAM PEYGAMBER TORUNUDUR

Atıf yaptıkları şahıslar, dediğim gibi Hz. Peygamber’in torunlarıdır, evlatlarıdır, Hz.Ali’dir, Hz.Hasan’dır, Hz. Hüseyin’dir. Bütün bunlara bakınız, hepsi bugün aleviliği temsil ettiğini ve aleviliğin İslam dışı bir gelenek olduğunu ispat etmeye çalışanların tam tersidir. Hepsi seyyittir, hepsi imandır…Bu nasıl bir nasıl bir anlayıştır ki hem 12 imam diyeceksiniz, hem de bütün bu çizgi içinde gelişmiş olan geleneği İslam ile irtibatı olmayan bir gelenek gibi göstereceksiniz.

Davutoğlu: 12 imam Peygamber torunudur İZLE

ONLARIN KAFASINDA HEP DİNLE MÜCADELE ETMEK VAR

CHP din dersini kaldıralım diyor, çünkü CHP’nin kafasında hep dinle mücadele etmek var, kurtulamadılar. Eğer din dersi ahlak derslerinde herhangi bir mezhep tahkir ediliyorsa ona önce ben karşı çıkarım. “


Davutoğlu’nun konuşmalarının satır başları;

“Bu hafta içinde Bursa’da başarılı iş adamlarımızı ödüllendirdik. Açıkladığımız programı iş adamları ile de paylaşma fırsatı bulduk. Bir ülkenin makro stratejik planlaması ile şirketlerin kendi özel planları arasında bir bütünlük olduğunda hayal ettiklerimiz gerçekleşir. Avrupa Birliğiyle ekonomik ilişkilerimize çok boyutlu bir yön kazandıracağız. Türkiye’de son derece kritik 2 süreci yaşadı, önümüzde de 2015 seçimleri var. Türkiye’de siyasi istikrarı bozamayacaklar. Türkiye demokratik istikrarı sağlamış bir ülkedir. Türkiye’de demokrasi kökleşmiştir. AK Parti’nin olmadığı siyasetin istikrara kavuşması mümkün değil.

AFRİKA’DA KALICI OLACAĞIZ

AK Parti hiçbir zaman seçim kazancı üzerine ekonomik politika yönetmemiştir. Bütün programlarımızda 2023’ü görerek değerlendirmeler yapıyoruz. Biz 3. alan olarak seçtiğimiz Afrika açılımında kesinlikle kalıcı olacağız. Biz hükümet olarak iş dünyamızın önünü açmaya çalışıyoruz. Mayınları temizleyerek iş dünyamızın küresel alana girmesi için çabalıyoruz.

141 KİLOMETRE METRO HATTI YAPILDI

İstanbul’da yeni metro hattının açılışını yaptık. Aksaray-Yenikapı bağlantısıyla 3 kanat birbirine bağlandı. Çok planlı ve başarılı bir takiple İstanbul’u birbirine bağladık. İstanbul yer altında da Asya ile Avrupa’yı birbirine bağladı. İstanbul, bütünü ulaşım hattına kavuşacak. İstanbul bize en büyük mirastır. İstanbul’un dünya merkezi olması için ulaşım hatlarına ihtiyaç var. Bu çalışmalar bundan sonra da kararlı şekilde devam edecek.

G20 ZİRVESİ İÇİN YOLA ÇIKACAĞIZ

Yarın önemli bir açıklamada daha bulunacağız. Hem iş güvenliği paketi hem de son madenlerle ilgili alınan kararları açıklayacağız. Asansör faciasından sonra verdiğimiz bir talimattı. Yarın G20 zirvesi için yola çıkacağız. Türkiye G20’nin dönem başkanlığını üstlenecek önümüzdeki yıl. Biz sadece Türkiye’de değil tüm dünyada adaletin sesiyiz. En az gelişmiş ülkelerle G20 ülkelerini bir araya getireceğiz.

DEVLETE EN ÇOK ZARARI BAHÇELİ VERİYOR

Sayın Bahçeli, Dersim’de yapılan yanlıştı, kim  yaparsa yapsın biz yanlışa “Yanlış” deriz. Bahçeli, devlet adına yanlış yapanlara sahip çıkıyor, devlete en büyük zararı veriyor.

MERTÇE SAVUNSUN

76 yaşındaki bir yaşlının yaşını düşürmek, oğlunun yaşını büyütüp idam etmek adalet midir? Sayın Bahçeli, polemik yapmasın! Tek partiyi savunacaksa çıkıp mertçe savunsun.

İTHAMINI KENDİSİNE İADE EDERİM

Bahçeli, beni Türk milletini Yezid’e benzetmekle itham ediyor, bu ithamı kendisine iade ederim. Birileri zulüm yapmışsa bu zulmü dile getirmekten çekinmeyiz. Demokratik Cumhuriyeti inşa etmeye kararlıyız.

TÜRKİYE SESSİZ KALMAYACAK

Sivilleri katleden Esad, Kobani’yi kuşatan IŞİD kadar zalim değil mi? Herkes sussa da Türkiye sessiz kalmayacak. Kudüs de, Mescid-i Aksa da bize tarihin emanetidir.

ÇÖZÜM SÜRECİ MUTLAKA BAŞARIYA ULAŞTIRILACAK

HDP çözüm süreci konusunda iyi niyetli ise bu niyetini göstersin. Çözüm süreci bizim için milli bir proje ve mutlaka başarıya ulaştırılacaktır.”

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu 29 Temmuz 2015 Çarşamba Günü Çıkacak Microsoft, bugün yeni nesil işlet...
O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de! 2015’te telefon ...
İlginç İcat İlginç İcat Telefonu Şarj Eden Sırt Çantası Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek...
15 Yaşındaki Mucit 15 Yaşındaki Mucit Mersin’in Erdemli ilçesinde 15 yaşındaki ilkokul öğrencisi Faruk...
Bizi Takip Edin
Güncel Son Haber İletişim Güncel Son Haber Feed