Charlie Hebdo zanlıları ile polis arasında kovalamaca

Fransa’da 12 kişinin hayatını kaybettiği Charlie Hebdo saldırısı sonrası teröristlerin yakalanması için operasyonlar sürüyor. NEFES KESEN OPERASYONDAN KARELER CANLI YAYINDA KOVALAMACA Saldırganlar Paris’in kuzeydoğusundaki Picardy’de görülmesi üzerine bölgeye operasyon düzenlendi. Polis baskını üzerine üzerine araç çalarak kaçan saldırganlar bir kadını rehin aldı. Fransız polisinin saldırganların peşine düştüğü kovalamaca ise televizyon kanalları tarafından canlı olarak yayınlandı. […]

Yazar: Bilal - Tarih: 11 Ocak 2015 15:26
Charlie Hebdo zanlıları ile polis arasında kovalamaca

Fransa’da 12 kişinin hayatını kaybettiği Charlie Hebdo saldırısı sonrası teröristlerin yakalanması için operasyonlar sürüyor.

NEFES KESEN OPERASYONDAN KARELER

CANLI YAYINDA KOVALAMACA

Saldırganlar Paris’in kuzeydoğusundaki Picardy’de görülmesi üzerine bölgeye operasyon düzenlendi.

Polis baskını üzerine üzerine araç çalarak kaçan saldırganlar bir kadını rehin aldı. Fransız polisinin saldırganların peşine düştüğü kovalamaca ise televizyon kanalları tarafından canlı olarak yayınlandı.

Charlie Hebdo zanlıları ile polis arasında kovalamaca İZLE

BİR MATBAA BİNASINA SIĞINDILAR

Fransız polisi ile teröristler arasında süren kovalamaca Fransa Charles de Gauelle havalimanına yakın bir bölgede son buldu.

AFP, soruşturmaya yakın bir kaynağa dayanarak şüphelilerin bölgedeki matbaada binasına saklandıklarını bildirdi.

Charlie Hebdo zanlılarına helikopter destekli operasyon İZLE

POLİSLE ŞÜPHELİLER ARASINDA REHİNE PAZARLIĞI

Özel harekat polisleri de destek için bölgeye gitti. Teröristlerin aldığı kadın rehine ile birlikte bulundukları bina polisler tarafından kuşatıldı.

Fransız polisinin teröristlerle rehine pazarlığı yaptığı ifade ediliyor. Rehine pazarlığı nedeniyle operasyonun durdurulduğu bildiriliyor.

“KAHRAMAN OLARAK ÖLMEK İSTİYORUZ”

Polisin kuşattığı bina içinde kıstırılan teröristlerin “Kahraman olarak ölmek istiyoruz, teslim olmayacağız” dediği yer alan iddialar arasında.

KASABAYA GİRİŞ ÇIKIŞ YASAK

Dammartin-en- Goele kasabasına giriş ve çıkışlar yasaklandı. Polis kasabada yaşayanların evlerinden dışarı çıkmamasını istedi.

“SAVAŞIMIZ İSLAM’A DEĞİL”

Fransa Başbakanı Manuel Valls gün içinde yaptığı açıklamada, “Savaşımız İslam’la değil terörizmle” dedi.

HOLLANDE’DEN AÇIKLAMA

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande operasyonla ilgili açıklama yaptı. Hollande şunları dedi;

“Benzeri saldırılar olabilir ama bunun önüne geçmek için çalışıyoruz. Aralık ayında da bir takım saldırılar olmuştu. Bu arada spontane bir biçimde düzenlenen eylemlerin de güvenliğini sağlamak zorundayız. Her vatandaşımız bu gösterilere katılmalıdır ancak onların güvenliğini sağlamak görevi bize aittir.

Diğer ülkelerden de bu süreçte istihbarat bilgisi alıyoruz. Bunun da bizim için çok önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Şunu belirtmek istiyorum; her şeyden önce Fransa güçlü bir devlettir. Polis, jandarma, yargı çalışanları ve tüm yetkililer görevlerinin başında vatandaşların güvenliği için çalışıyorlar. Fransa’nın değerleri her zaman bir takım zorluklardan geçmiştir ama üstesinden gelmiştir. Bu sebeple güvenim tam, bunu da atlatacağız.”

Hollande: Benzeri saldırılar olabilir İZLE

HAVALİMANI UÇUŞLARA KAPATILDI

Operasyon nedeniyle Charles de Gauelle Havalimanı da kısa bir süreliğine uçuşlara kapatıldı.

“EVLERİNİZDEN ÇIKMAYIN” UYARISI

Fransız kaynaklarının verdiği bilgiye göre operasyonun yaşandığı Dammartin-en-Goele bölgesindeki 3 okul önlem amacıyla boşaltıldı. Bölgedeki diğer binalar da tedbir nedeniyle boşaltılmış durumda. Çevre sakinlerine “evlerinizden çıkmayın” uyarısı yapıldı.

SAVCILIK ÖLÜM İDDİALARINI YALANLADI

Fransız basınında, çatışma esnasında 2 kişinin öldüğü ve 20’ye yakın yaralının da olduğu iddiaları yer aldı. Ancak Fransız savcılığı bu iddiayı yalanladı.


Operasyona helikopterler de destek verdi.


Polis bir noktadan sonra gazetecilerin kovalamacayı takibine izin vermedi.

ŞÜPHELİLER MENZİLİMİZDE

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, polisin Cezayirli kardeşleri Şerif ve Said Kauşi’yi aradığı bölgenin 40 kilometre yakınında bir operasyon düzenlediğini söyledi. Fransa İçişleri Bakanlığı saldırganların menzillerinde olduğunu açıkladı.

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu 29 Temmuz 2015 Çarşamba Günü Çıkacak Microsoft, bugün yeni nesil işlet...
O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de! 2015’te telefon ...
İlginç İcat İlginç İcat Telefonu Şarj Eden Sırt Çantası Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek...
15 Yaşındaki Mucit 15 Yaşındaki Mucit Mersin’in Erdemli ilçesinde 15 yaşındaki ilkokul öğrencisi Faruk...
Bizi Takip Edin
Güncel Son Haber İletişim Güncel Son Haber Feed