CHP’li Başkan bulundu aramaya gidenler kayboldu

CHP Tunceli İl Başkanı Hüseyin Zeytin, dün merkeze yaklaşık 35 kilometre mesafede bulunan Sin Köyü’ne gitmek üzere kentten ayrıldı. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Sin Köyü’nün yolu kardan kapalı bulunurken, köyde elektriklerinde kesik olduğu bildirildi. CHP’liler İl Başkanı Zeytin’le irtibat kuramayıp, köye de ulaşamayınca durumu Valilik ve İl İdaresi’ne bildirip, köy yolunun açılmasını istedi. Dün saat 23.00’e kadar köy […]

Yazar: Bilal - Tarih: 9 Ocak 2015 15:19
CHP’li Başkan bulundu aramaya gidenler kayboldu

CHP Tunceli İl Başkanı Hüseyin Zeytin, dün merkeze yaklaşık 35 kilometre mesafede bulunan Sin Köyü’ne gitmek üzere kentten ayrıldı. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Sin Köyü’nün yolu kardan kapalı bulunurken, köyde elektriklerinde kesik olduğu bildirildi.

CHP’liler İl Başkanı Zeytin’le irtibat kuramayıp, köye de ulaşamayınca durumu Valilik ve İl İdaresi’ne bildirip, köy yolunun açılmasını istedi. Dün saat 23.00’e kadar köy yolunun açılmaması üzerine CHP’liler Hüseyin Zeytin’e ulaşmak için Sin Köyü’ne gitmeye karar verdi.

ARAMAYA ÇIKTILAR

CHP İl Gençlik Kolları üyelerinin de aralarında bulunduğu 10 kişilik grup, eksi 15 dereceye varan soğuk hava ve yer yer 1 metreyi bulan karda araç ve küreklerle Sin Köyü’ne ulaşmak için yola çıktı.

BAŞKAN BULUNDU

Köylülerin aramaya çıktığı Başkan’a, Tunceli İl Özel İdaresi’ne bağlı ekiplerin yolları açmasının ardından ulaşıldı. Yoğun kar yağışı nedeniyle mezrada mahsur kaldığı öğrenilen Başkan’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ARAMAYA GİDENLER KAYBOLDU

Ancak bu kez de dün gece yarısı köye giden CHP’lilerle irtibat kesildi. Grubun köye ulaşıp ulaşmadığı konusunda henüz bilgi alınamazken, kendilerine cep telefonları ile ulaşılamadı. CHP İl Başkanı Hüseyin Zeytin’i aramaya giden İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Kılıçoğlu’nun da aralarında bulunduğu 10 kişilik gruptan haber alınamaması üzerine Tunceli İl Özel İdaresi, köy yolunun açılması için bölgeye ekip gönderdi. Yoğun kar yağışının etkili olduğu Tunceli’de 150 köye 5 gündür elektrik verilemediği belirtildi.

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu 29 Temmuz 2015 Çarşamba Günü Çıkacak Microsoft, bugün yeni nesil işlet...
O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de! 2015’te telefon ...
İlginç İcat İlginç İcat Telefonu Şarj Eden Sırt Çantası Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek...
15 Yaşındaki Mucit 15 Yaşındaki Mucit Mersin’in Erdemli ilçesinde 15 yaşındaki ilkokul öğrencisi Faruk...
Bizi Takip Edin
Güncel Son Haber İletişim Güncel Son Haber Feed