Dolar Düşüyor!

  Birkaç ay önce doların seviyesi 2.75’i gösterirken şuan dolar serbest piyasalarda 2.58’i görmüş durumda Piyasa uzmanları yurt dışından çok olumsuz haber gelmediği takdirde doların 2,50 – 2,55 lirada kalmaya devam edeceği söyleniyor. Seçimlerin etkisi altında olan dolar bir yükselip bir düşüş yaşıyor. Seçimlerden sonra doların 2.50 altında görülebileceği tahmin yürütülüyor. Türk lirası geçen haftayı 3 […]

Yazar: Bilal - Tarih: 19 Mayıs 2015 17:40
Dolar Düşüyor!

 

Birkaç ay önce doların seviyesi 2.75’i gösterirken şuan dolar serbest piyasalarda 2.58’i görmüş durumda

Piyasa uzmanları yurt dışından çok olumsuz haber gelmediği takdirde doların 2,50 – 2,55 lirada kalmaya devam edeceği söyleniyor.

Seçimlerin etkisi altında olan dolar bir yükselip bir düşüş yaşıyor. Seçimlerden sonra doların 2.50 altında görülebileceği tahmin yürütülüyor.

Türk lirası geçen haftayı 3 yılın en yüksek haftalık yükselişiyle tamamladı. Gelişmekte olan ülke para birimleri dolar karşısında değer kaybederken, Türk lirası kayıp yaşamadı.

ALB forex Analisti Enver Erkan, doların şuan ki durumu hakkında şunları söyledi; “ABD’den gelen son veriler gelişmekte olan ülke kur sepetinde yeniden ‘kötü veri iyidir’ algısını yeşertti. Bu nedenden dolayı ABD’den gelecek her olumsuz veri, kurda aşağı yönlü baskıyı artırabilir. Ancak içerideki makro veriler ve mevcut riskler bu hikayeyi desteklemiyor.

Yani TL’deki olumlu eğilimin yarattığı piyasa algısı, ekonomi açısından olumlu bir hikaye neticesinde meydana gelmemiştir. Kurda 2,55 ve 2,50 lira psikolojik anlamda geri çekilmelerde piyasanın destek kabul edeceği yerlerdir.” İfadelerini kullandı.

 

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu 29 Temmuz 2015 Çarşamba Günü Çıkacak Microsoft, bugün yeni nesil işlet...
O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de! 2015’te telefon ...
İlginç İcat İlginç İcat Telefonu Şarj Eden Sırt Çantası Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek...
15 Yaşındaki Mucit 15 Yaşındaki Mucit Mersin’in Erdemli ilçesinde 15 yaşındaki ilkokul öğrencisi Faruk...
Bizi Takip Edin
Güncel Son Haber İletişim Güncel Son Haber Feed