Erdoğandan Mescid-i Aksa Baskınına Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırısına ilişkin, “İsrail’in bu barbarca alçakça girişimi affedilir olmaz.” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Türkmenistan ziyareti öncesinde havalimanında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin botlarıyla Mecsid-i Aksa’ya baskın yapması ile ilgili, “İsrail’in bu barbarca alçakça girişimi affedilir olmaz.” dedi. “BU ALÇAKÇA SALDIRI AFFEDİLEMEZ” Erdoğan, “BM üyeleri ile […]

Yazar: Bilal - Tarih: 6 Kasım 2014 16:58
Erdoğandan Mescid-i Aksa Baskınına Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırısına ilişkin, “İsrail’in bu barbarca alçakça girişimi affedilir olmaz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Türkmenistan ziyareti öncesinde havalimanında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin botlarıyla Mecsid-i Aksa’ya baskın yapması ile ilgili, “İsrail’in bu barbarca alçakça girişimi affedilir olmaz.” dedi.

“BU ALÇAKÇA SALDIRI AFFEDİLEMEZ”

Erdoğan, “BM üyeleri ile bazı temasları geliştireceğiz. 1967’den buya bu tür olay olmamıştı. Bir çok sıkıntıyı dile getiriyor. İsrail‘in barbarca ve alçakça girişimi affedilemez. Tamamen tahrike dayanıyor. Dünya Müslümanlarının tümünü ilgilendiriyor. Uluslararası alanda gereken adımları atıyoruz. Bizim bu gelişmeler karşısında sessiz kalmamız mümkün değil. Aksi takdirde farklı sıkıntılar yaşayabiliriz.” diye konuştu.

“MÜSLÜMANLAR RAHATLIKLA KENDİ İBADETHANESİNE GİRMELİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Temenni ediyorum ki İsrail yönetimi, aklıselim ile bu işe el koyar ve tekrar süratle Mescid-i Aksa’nın Müslümanlara kapıları açılır ve Müslümanlar kendi ibadethanelerine rahatlıkla girme imkanını bulurlar. Yoksa bölgede İsrail kendisi tek başına kalmanın ötesinde dünyada da aynı duruma talim edecektir.” ifadelerini kullandı.

MESCİD’İ AKSA’DA NELER OLDU?

İsrail‘in sabah saatlerinde yaklaşık 100 Yahudi’yi Mescid-i Aksa’nın avlusuna girişine izin vermesinin ardından, Aksa içinde ve çevresinde yaşanan çatışmalarda 27 kişi yaralandı. Kudüs’te ise kullandığı aracı yayaların üzerine sürerek 10 kişinin yaralanmasına neden olan bir şoför, İsrail polisi tarafından vurularak öldürüldü.

“POSTALLARIYLA GEZDİLER”

Aksa içinde bulunan Kıble Camii’ne sığınan Müslümanları kovalayan İsrail askerleri, Kıble Camii’ni içerisinde postallarıyla gezerek, göstericileri tartakladı, bu esnada cami içerisindeki Kur’an-ı Kerimlerin etrafa saçıldığı görüldü.

İŞTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN‘IN YAPTIĞI AÇIKLAMALARDAN SATIRBAŞLARI:

HALEP KONUSU

“Halep’teki hassasiyetimiz Kobani’den daha fazla. Başta Başbakanımız ve bakanlar olmak üzere görüşmelerimiz devam ediyor.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Çözüm sürecinin İmralı ile şura ile bura ile bir alakası yoktur. Demokratikleşme çalışmaları ile başladı. Siz kalkar da vatandaşı sokağa davet eder 40 kişinin ölümüne sebep olursan senin çözüm diye bir derdin olmaz. Eğer gerçekten barış istiyorsan barış çağrısı, özgürlük çağrısı yaparsın. Eline molotof atıp dükkanları, arabaları, evleri yakanların barış ile alakası yoktur.

Cumhurbaşkanı olarak barış için, gerekeni yapacağıma milletime söz verdim milletim de bana yetki verdi.

“AK SARAY” VE “UÇAK” TARTIŞMALARI

Özal geldi, Başbakanlığa bir kaç uçak aldı, hakaret ettiler sonra aynı kişiler o uçaklara bindiler. Gelişen dünya ile rekabet edeceksen bir şeyler yapacaksın. Şimdiki Başbakanlık binasının önü caddeydi hükümet başkanları ile orada tören yaparken oraları trafiğe kapatıyorduk, böyle olur mu itibarımız için bunu yapmak şart oldu. Buralar ülkelerin itibar makmlarıdır.

Parasal olarak da hepsi farklı rakamları söylüyor yanlıştır, bunlar duymaz uydurur cinstendir. Camisi olacak, konferans salonu olacak, projedeki ilavelerle devam edecek.

Uçak konusu da tamamıyla ayıpsanacak bir mevzudur. Artık bakanlar ve meclis başkanları için artık vakit nakittir. Toplantılara bu anlayışla gidiyoruz artık. Türkiye’nin gidilecek yerlerdeki duruşunu ortaya koyacaktır. Türkiye kendisine yakışanı yapmıştır ve yapacaktır.”

 

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu 29 Temmuz 2015 Çarşamba Günü Çıkacak Microsoft, bugün yeni nesil işlet...
O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de! 2015’te telefon ...
İlginç İcat İlginç İcat Telefonu Şarj Eden Sırt Çantası Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek...
15 Yaşındaki Mucit 15 Yaşındaki Mucit Mersin’in Erdemli ilçesinde 15 yaşındaki ilkokul öğrencisi Faruk...
Bizi Takip Edin
Güncel Son Haber İletişim Güncel Son Haber Feed