Filistinliler Otobüslere Binemeyecek

  İsrail ile Filistin arasında yaşanan sorunlar aralıksız devam ediyor. Batı şeria’da alışmak için her gün İsrail’e geçen Filistinlilerin, Yahudi yerleşimcilerle aynı ulaşım araçlarını binmesini yasakladı. Yasaklara uymayan Filistinliler ise cezalandırılacak haberi verildi. İsrail ordusu tarafından yapılan  yazılı açıklamalarda şunlar yer alıyor; dün itibarıyla çalışmak için her gün İsrail’e giden Filistinli işçilerin Batı Şeria’ya giriş çıkışları, yeni bir […]

Yazar: Bilal - Tarih: 20 Mayıs 2015 09:51
Filistinliler Otobüslere Binemeyecek

 

İsrail ile Filistin arasında yaşanan sorunlar aralıksız devam ediyor. Batı şeria’da alışmak için her gün İsrail’e geçen Filistinlilerin, Yahudi yerleşimcilerle aynı ulaşım araçlarını binmesini yasakladı. Yasaklara uymayan Filistinliler ise cezalandırılacak haberi verildi.

İsrail ordusu tarafından yapılan  yazılı açıklamalarda şunlar yer alıyor; dün itibarıyla çalışmak için her gün İsrail’e giden Filistinli işçilerin Batı Şeria’ya giriş çıkışları, yeni bir düzenlemeye göre yapılacaktır.

Başlangıç olarak önümüzdeki 3 aylık dönemde düzenleme uygulanacaktır. Filistinlilerin, Yahudi yerleşimcilerin kullandığı ulaşım araçlarına binmesi kesinlikle yasaklanmıştır.

Düzenlemeye göre, Filistinli işçiler ancak çıkış yaptıkları kapıdan giriş yapabilecek ve Batı Şeria’ya geri dönüşte, sadece 4 geçiş noktasını kullanacaklar.

İsrail basınında yer alan haberlere göre, Savunma Bakanlığı’nın aldığı bu karar nedeniyle Batı Şeria’da yaşayan ve her gün İsrail’e çalışmak için geçen Filistin halkı yaklaşık 10 bin civarında olduğu biliniyor.

 

 

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu 29 Temmuz 2015 Çarşamba Günü Çıkacak Microsoft, bugün yeni nesil işlet...
O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de! 2015’te telefon ...
İlginç İcat İlginç İcat Telefonu Şarj Eden Sırt Çantası Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek...
15 Yaşındaki Mucit 15 Yaşındaki Mucit Mersin’in Erdemli ilçesinde 15 yaşındaki ilkokul öğrencisi Faruk...
Bizi Takip Edin
Güncel Son Haber İletişim Güncel Son Haber Feed