Fransız’da çifte rehine krizi sonrası kırmızı alarm

Fransa’da 12 kişinin hayatını kaybettiği Charlie Hebdo saldırısı sonrası başlayan olaylar dinmiyor. Dün Paris’te bir kadın polisin öldürülmesinin ardından bugün yaşanan rehine krizleri sonrası ülke kırmızı alarm verdi. ÇİFTE REHİNE KRİZİ Önce sabah saatlerinde Charlie Hebdo saldırganları Dammartin’de bir kadını rehin alarak kaçtı ve sığındıkları binada kuşatıldı. Görevli polisler Fransa’nın kuzeyindeki bu rehine krizine yoğunlaşmışken […]

Yazar: Bilal - Tarih: 13 Ocak 2015 15:36
Fransız’da çifte rehine krizi sonrası kırmızı alarm

Fransa’da 12 kişinin hayatını kaybettiği Charlie Hebdo saldırısı sonrası başlayan olaylar dinmiyor.

Dün Paris’te bir kadın polisin öldürülmesinin ardından bugün yaşanan rehine krizleri sonrası ülke kırmızı alarm verdi.

ÇİFTE REHİNE KRİZİ

Önce sabah saatlerinde Charlie Hebdo saldırganları Dammartin’de bir kadını rehin alarak kaçtı ve sığındıkları binada kuşatıldı.

Görevli polisler Fransa’nın kuzeyindeki bu rehine krizine yoğunlaşmışken bir diğer rehine haberi Paris’e yakın Vincennes semtinden geldi.

Henüz kim olduğu belli olmayan şüpheli/şüpheliler bir Musevi marketini basarak içindekileri rehin aldı. Olayda iki kişi hayatını kaybederken Fransız polisi de marketi kuşattı.

FRANSIZ POLİSİ TEYAKKUZDA

Her iki operasyonun da sürdüğü sırada motosikletle markete yaklaşan iki kişi dur ihtarına uymayınca polis tarafından gözaltına alındı.

Polisin müdahale görüntüleri kameraya böyle yansıdı;

EYFEL KULESİ YAKINLARINDA YANLIŞ ALARM

Rehine krizleri henüz çözülmemişken Paris’te Eyfel Kulesi yakınlarında da silah sesli duyulduğu haberi geldi. Polislerin bir metro istasyonuna yöneldiği fotoğrafları da sosyal medyada paylaşıldı.

Olayın duyulmasının ardından kısa bir süre sonra İçişleri Bakanı “yanlış alarm” açıklaması yaptı.

Fransız’da çifte rehine krizi sonrası kırmızı alarm İZLE

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu 29 Temmuz 2015 Çarşamba Günü Çıkacak Microsoft, bugün yeni nesil işlet...
O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de! 2015’te telefon ...
İlginç İcat İlginç İcat Telefonu Şarj Eden Sırt Çantası Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek...
15 Yaşındaki Mucit 15 Yaşındaki Mucit Mersin’in Erdemli ilçesinde 15 yaşındaki ilkokul öğrencisi Faruk...
Bizi Takip Edin
Güncel Son Haber İletişim Güncel Son Haber Feed