HDP Binalarına Saldıranlar DHKP-C’li Çıktı

  Başbakan Davutoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre HDP binalarının kim olduğunu bildiğini ve saldırganların DHKP-C’li olduğunu ifade etti. Partisinin düzenlediği yerde miting yapan Başbakan bu sefer Sinop’a gitti. Mersin ve Adana’da yapılan HDP binalarına saldırıda faillerin kim olduğunu söyleyen Başbakan suçluların DHKP-C olduğunu dile getirdi. Saldırganın DHKP-C’li bir terörist olduğunu söyleyen Davutoğlu, AK Parti’ye yapılan saldırılarda […]

Yazar: Bilal - Tarih: 21 Mayıs 2015 14:43
HDP Binalarına Saldıranlar DHKP-C’li Çıktı

 

Başbakan Davutoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre HDP binalarının kim olduğunu bildiğini ve saldırganların DHKP-C’li olduğunu ifade etti.

Partisinin düzenlediği yerde miting yapan Başbakan bu sefer Sinop’a gitti.

Mersin ve Adana’da yapılan HDP binalarına saldırıda faillerin kim olduğunu söyleyen Başbakan suçluların DHKP-C olduğunu dile getirdi.

Saldırganın DHKP-C’li bir terörist olduğunu söyleyen Davutoğlu, AK Parti’ye yapılan saldırılarda herkesin sessiz kaldığını da sözlerine ilave etti. Konuşmalarında neden herkes HDP’yi görüyor sadece onlar mı saldırıya uğruyorsanıyorsunuz ifadelerini kullandı.

Konuşmasında söylediği bu cümleleri şu şekilde açıklık getirdi; “Adana, Mersin’de HDP binalarına saldırı yapıldı. Açık bir şekilde kınadım bu saldırıyı. Parti liderlerine ‘Gelin beraber saldırılara karşı çıkalım’ dedim. AK Parti’ye saldırı yapıldığında sesleri çıkmadı. Paralel çete ve Doğan medya suçu AK Parti’ye yüklemeye kalktılar. Şimdiye kadar AK Partili birinden şiddet sözü duydunuz mu? Şiddet içinde yer aldık mı?

HDP Başkanı çıktı ‘AK Parti yaptı’ dedi, beni ve Cumhurbaşkanımızı suçluyorlar. Bir de MHP’ye pas attı HDP… Yolunu bulamayan Kılıçdaroğlu 2 saatte suçluyu buldu, ‘AK Parti’ dedi. Dün tespit edildi, bugün açıklaması yapıldı. Suçlu, DHKP-C’den tutuklanan bir terörist çıktı. Savcımızı şehit ettiklerinde CHP’yi çağırmışlardı. Oyunu görüyor musunuz?” ifadelerini kullandıktan sonra Sinop halkına seslenmeye devam etti.

 

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu 29 Temmuz 2015 Çarşamba Günü Çıkacak Microsoft, bugün yeni nesil işlet...
O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de! 2015’te telefon ...
İlginç İcat İlginç İcat Telefonu Şarj Eden Sırt Çantası Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek...
15 Yaşındaki Mucit 15 Yaşındaki Mucit Mersin’in Erdemli ilçesinde 15 yaşındaki ilkokul öğrencisi Faruk...
Bizi Takip Edin
Güncel Son Haber İletişim Güncel Son Haber Feed