Karaman’daki Madende 3 İşçiye Ulaşıldığı İddiası Heyecan Yarattı

5 gündür su altında olan 18 madenciden 3’üne ulaşıldığı iddiası heyecan yarattı. Madenin önünde bir anda hareketlilik oldu. Bakan Yıldız “Bizden duymadıkça inanmayın” dedi. Karaman‘ın Ermenek İlçesi’ndeki maden kazasında 5’nci günde de arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Az önce madendeki 18 işçiden 3’üne ulaşıldığı iddiası heyecan yarattı. Bazı kaynaklar ise madende işçilerin olduğu bölüme ulaşıldığını […]

Yazar: Bilal - Tarih: 1 Kasım 2014 14:04
Karaman’daki Madende 3 İşçiye Ulaşıldığı İddiası Heyecan Yarattı

5 gündür su altında olan 18 madenciden 3’üne ulaşıldığı iddiası heyecan yarattı. Madenin önünde bir anda hareketlilik oldu. Bakan Yıldız “Bizden duymadıkça inanmayın” dedi.

Karaman‘ın Ermenek İlçesi’ndeki maden kazasında 5’nci günde de arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Az önce madendeki 18 işçiden 3’üne ulaşıldığı iddiası heyecan yarattı. Bazı kaynaklar ise madende işçilerin olduğu bölüme ulaşıldığını ileri sürüyor. İddialar madenin girişinde büyük bri heyecana neden oldu. Çalışmaların da hızlandığı gözleniyor.

Tahlisiye ekipleri içeriden çıktı. Şu anda madene UMKE ile AKUT ekipleri giriyor. İddiaya göre arama kurtarma ekipleri ‘nefeslik’ ve ‘baca ayağı’ denilen iki bölümde yürütülüyordu. Ulaşıldığı öne sürülen 3 işçinin ‘Baca Ayağı’ denilen bölümde yemek sırasında göçük altında kaldığı ileri sürülüyor.

BAKAN YILDIZ: BİZİM AĞZIMIZDAN DUYMADIĞINIZ MÜDDETÇE İNANMAYIN

İddialarla ilgili Enerji Bakanı Taner Yıldız kısa bir açıklama yaptı ve ”Bizim ağzımızdan duymadığınız sürece bu tür iddialara inanmayın” dedi.

20 METRELİK GÖÇÜK

Dün gece, mahsur kalan işçilerin çoğunluğunun bulunduğu madenin “nefeslik” bölümünde 2-3 metrelik bir göçük meydana gelmişti. Küçük göçük, bugün daha da büyüdü ve 20 metrelik bir alanı etkiledi. Arama kurtarma faaliyetinin devam edebilmesi için göçükte kalaslarla “domuz damı” denilen güçlendirme çalışmaları yapılıyor. Bu arada, madenin “baca ayağı” denilen bölümündeki çalışmalar neticesinde buradaki biriken suyun tahliye edildiği öğrenildi.

 

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu 29 Temmuz 2015 Çarşamba Günü Çıkacak Microsoft, bugün yeni nesil işlet...
O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de! 2015’te telefon ...
İlginç İcat İlginç İcat Telefonu Şarj Eden Sırt Çantası Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek...
15 Yaşındaki Mucit 15 Yaşındaki Mucit Mersin’in Erdemli ilçesinde 15 yaşındaki ilkokul öğrencisi Faruk...
Bizi Takip Edin
Güncel Son Haber İletişim Güncel Son Haber Feed