Paris’te ikinci rehine krizi

Paris’in doğusundaki Dammartin-en-Goële bölgesinde Kauşi kardeşlere yönelik operasyon devam ederken, Paris’in doğusunda yeni bir saldırı gerçekleşti. 1 YARALI Porte de Vincennes semtinde Musevilere ait bir markete silahlı saldırı düzenlendi. Burada 1 kişinin yaralandığı açıkladı. Paris Emniyeti, dün bir kadın polis memurunun öldürüldüğü saldırıyla ilgisi olabileceğini düşündüğü Hayat Boumeddiene ve Amedy Coulibaly adlı iki şüphelinin fotoğrafları yayımlayarak […]

Yazar: Bilal - Tarih: 13 Ocak 2015 15:33
Paris’te ikinci rehine krizi

Paris’in doğusundaki Dammartin-en-Goële bölgesinde Kauşi kardeşlere yönelik operasyon devam ederken, Paris’in doğusunda yeni bir saldırı gerçekleşti.

1 YARALI

Porte de Vincennes semtinde Musevilere ait bir markete silahlı saldırı düzenlendi. Burada 1 kişinin yaralandığı açıkladı.

Paris Emniyeti, dün bir kadın polis memurunun öldürüldüğü saldırıyla ilgisi olabileceğini düşündüğü Hayat Boumeddiene ve Amedy Coulibaly adlı iki şüphelinin fotoğrafları yayımlayarak vatandaşlardan yardım istedi.

İÇERİDE 6 REHİNE VAR

Mağaza içindeki altı kişiyi rehin aldığı belirlenen saldırganın teslim olması için polisle pazarlığın sürdüğünü bildirdi.

“DAMMARTİN’DEKİ ABLUKAYI KALDIRIN”

Saldırganın, polise ‘’benim kim olduğumu siz biliyorsunuz’’ dediği kaydedildi. Ayrıca saldırganın polise, “Dammartin’deki abluka kaldırılana kadar esirleri elimde tutmaya devam edeceğim” dediği öğrenildi.

Polis, saldırıyı düzenleyen 32 yaşındaki kişinin kimliğini Amedi Coulibaly olarak açıkladı. Bu kişinin dün sabah polis ekibine yönelik saldırıyı düzenleyerek bir polisin ölümüne neden olan şahıs olduğu tahmin ediliyor. Bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve ambulans gönderildiği bildirildi.

Saldırganın, 12 kişinin öldüğü Charlie Hebdo saldırısının failleri ile ilişkili olduğu değerlendiriliyor.

88 BİN POLİS DİĞER ZANLILARIN PEŞİNDE

Paris’te önceki gün mizah dergisine yapılan saldırının ardından, saldırganların peşine tam 88 bin Fransız polis düşmüştü.

Paris polisinin önemli bir bölümünün bu iki saldırganın peşine düştüğü sırada, bu saldırının gerçekleşmesi dikkat çekti.

Paris’te ikinci rehine krizi İZLE

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu 29 Temmuz 2015 Çarşamba Günü Çıkacak Microsoft, bugün yeni nesil işlet...
O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de! 2015’te telefon ...
İlginç İcat İlginç İcat Telefonu Şarj Eden Sırt Çantası Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek...
15 Yaşındaki Mucit 15 Yaşındaki Mucit Mersin’in Erdemli ilçesinde 15 yaşındaki ilkokul öğrencisi Faruk...
Bizi Takip Edin
Güncel Son Haber İletişim Güncel Son Haber Feed