PKK silah bırakıyor diye sevinemeyen aydınlar(!)

ürkiye, Cumhuriyet tarihinin en önemli meselesinde kritik bir viraja girdi. Öcalan, PKK’ya silah bırakma çağrısı yaptı ama kendine aydın diyenler sessizliğe büründü.. Türkiye’de, hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirmek için neredeyse fırsat kollayan, ülkede yaşanan hemen her olumsuz durumun sorumlusu olarak AK Parti’yi gösteren ve kendine aydın diyenler, PKK’nın silahsızlanma sürecinin başlamasıyla ilgili tek laf etmiyor. […]

Yazar: Bilal - Tarih: 1 Mart 2015 17:14
PKK silah bırakıyor diye sevinemeyen aydınlar(!)

ürkiye, Cumhuriyet tarihinin en önemli meselesinde kritik bir viraja girdi. Öcalan, PKK’ya silah bırakma çağrısı yaptı ama kendine aydın diyenler sessizliğe büründü..

Türkiye’de, hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirmek için neredeyse fırsat kollayan, ülkede yaşanan hemen her olumsuz durumun sorumlusu olarak AK Parti’yi gösteren ve kendine aydın diyenler, PKK’nın silahsızlanma sürecinin başlamasıyla ilgili tek laf etmiyor.

HER OLUMSUZ DURUMU HÜKÜMETE MÂL EDENLER SESSİZ

Son zamanlarda hatırlanacağı gibi İstanbul Zekeriyaköy’de bir villada yaşayan ve kaybolan Pamir’i bile hükümete mâl edip Taksim’de eyleme çıkan, Mersin’de vahşice katledilen Özgecan’ın suçunu dahi hükümette bulan isimlerin hiç birisi PKK’nın silah bırakmasıyla ilgili tweet atmadı, RT bile yapmadılar..

 

HASAN CEMAL MEMNUN KALMADI

Örneğin başından beri barışı en çok destekleyenlerden biri olduğunu söyleyen Hasan Cemal, sırf Erdoğan’a ve hükümete muhalefet olsun diye “ama”lı cümle kuruyor, sanki silahlar sussun istemiyor gibi tweet atıyor.

RT BİLE YAPMADILAR

Öte yandan Cengiz Çandar, Amberin Zaman, Can Dündar, Ahmet Şık, İsmail Saymaz gibi isimler de PKK’ya yapılan silah bırak çağrısına sessiz kaldı. Hatta Tweet atmak bir yana, RT bile yapmadılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her sözünü bir eleştiri malzemesi yaparak soluğu Twitter’da alan Ahmet Hakan ve Cüneyt Özdemir de sessizliğe gömülenlerden oldu..

(Resmi büyütmek için üzerine tıklayın)

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu 29 Temmuz 2015 Çarşamba Günü Çıkacak Microsoft, bugün yeni nesil işlet...
O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de! 2015’te telefon ...
İlginç İcat İlginç İcat Telefonu Şarj Eden Sırt Çantası Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek...
15 Yaşındaki Mucit 15 Yaşındaki Mucit Mersin’in Erdemli ilçesinde 15 yaşındaki ilkokul öğrencisi Faruk...
Bizi Takip Edin
Güncel Son Haber İletişim Güncel Son Haber Feed