Savcılık Nihat Doğan hakkında kararını verdi

Şarkıcı Nihat Doğan hakkında, Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesinin ardından yazdığı bir tweet nedeniyle başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık, Doğan hakkında takipsizlik kararı verdi. “BEN MAĞDURUM” DEDİ Takipsizlik kararının en başında Nihat Doğan’ın savcılık ifadesine yer verildi. Ünlü şarkıcı ifadesinde Özgecan Aslan’ın katledilmesine fazlasıyla üzüldüğünü, 14 Şubat 2015 günü bu katliamı lanetleyen birçok mesaj yazdığını […]

Yazar: Bilal - Tarih: 10 Nisan 2015 16:37
Savcılık Nihat Doğan hakkında kararını verdi

Şarkıcı Nihat Doğan hakkında, Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesinin ardından yazdığı bir tweet nedeniyle başlatılan soruşturma tamamlandı. Savcılık, Doğan hakkında takipsizlik kararı verdi.

“BEN MAĞDURUM” DEDİ

Takipsizlik kararının en başında Nihat Doğan’ın savcılık ifadesine yer verildi. Ünlü şarkıcı ifadesinde Özgecan Aslan’ın katledilmesine fazlasıyla üzüldüğünü, 14 Şubat 2015 günü bu katliamı lanetleyen birçok mesaj yazdığını belirtti. Doğan, Özgecan’ın katledilmesi ile ilgili “İdamcezasıgeri” başlıklı bir tag açtığını dile getirdi.

ATTIĞI TWEETLERİ TEK TEK AÇIKLADI

Doğan, aynı gün saat 19.03’te “Bir daha Özgecan Aslan vb. katledilmemesi için elzem olan idam değil rejimin değiştirilip kısasa kısas hükmünün getirilmesidir” ve 19.05’te de “Rabbim Özgecan Aslan kardeşimizin mekanını cennet edip, kederli ailesine sabır versin. Hepisimizin başı sağolsun” tweetlerini attığını kaydetti.

Aynı gün saat 22.30’da kendisini televizyondan tanıdığı Ahu Sungur’un “Mini eteği ahlaksızlık olarak görüyorsan Survivor’da bikinili insanların arasında yarışmayacaksın o zaman” şeklinde tweet gönderdiğini gördüğünü kaydeden Doğan, bu tweete karşılık olarak saat 23.22’de kendisinin de Ahu Sungur’u mesaja eklemek suretiyle bu bayana “Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksınız”şeklinde cevap gönderdiğini dile getirdi.

TWEETİ DEĞİŞTİRİLDİ

Bu tweetin genele atılan bir tweet olmadığını belirten Doğan, Ahu Sungur’a göndermiş olduğu tweetin bilinmeyen kişilerce üzerinde oynanmak suretiyle değiştirildiğini ve sanki genele gönderilmiş gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını kaydetti.

BİLİRKİŞİ NİHAT DOĞAN’I HAKLI BULDU

Tüm mesajları toplayan Savcılık, Nihat Doğan’ın 14 Şubat günü tüm gün boyunca Özgecan Aslan’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü belirten birçok mesaj attığını, hatta “İdamcezasıgeri” başlıklı bir tag açtığını, şikayete konu mesajın Ahu Sungur ile arasında yaşanan özel mesajlaşma olduğunu, kimliği belirsiz kişilerce mesajdaki “@ahusungur1″bölümünün silinerek genele atılmış havası verilmek suretiyle kamuoyunun yanlış yönlendirildiğini belirledi.

İŞTE VERİLEN TAKİPSİZLİK KARARI

Takipsizlik kararının son bölümünde şu ifadeler kullanıldı;

“Şüpheli, tanık ifadeleri ve bilirkişi raporuna göre suça konu paylaşımın şüpheli Nihat Doğan ile Ahu Sungur arasında geçtiği , genele atılan bir tweet olmadığı, Ahu Sungur’un da herhangi bir şikayetinin söz konusu olmadığı, genele atılan tweetlerde görüleceği gibi şüphelinin olayın üzüntüsünü belirten paylaşımlarda bulunduğu, Ahu Sungur’a attığı suça konu paylaşımın daha sonra kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından @ahusungur1 ibaresinin kaldırılarak genele atılmış algısının oluşturulduğu, aslında şüphelinin Ahu Sungur’a cevap olarak suça konu paylaşımı yaptığı tüm dosya kapsamından anlaşılmıştır.”

BENZER HABERLER
Yorum Yap
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu Windows 10’un Piyasa Çıkış Tarihi Belli Oldu 29 Temmuz 2015 Çarşamba Günü Çıkacak Microsoft, bugün yeni nesil işlet...
O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de O Telefon İçin Lollipop Güncellemesi Türkiye’de Sony Xperia Z Lollipop Güncellemesi Türkiye’de! 2015’te telefon ...
İlginç İcat İlginç İcat Telefonu Şarj Eden Sırt Çantası Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek...
15 Yaşındaki Mucit 15 Yaşındaki Mucit Mersin’in Erdemli ilçesinde 15 yaşındaki ilkokul öğrencisi Faruk...
Bizi Takip Edin
Güncel Son Haber İletişim Güncel Son Haber Feed